WAKACJE TUŻ, TUŻ

ODLICZANIE TRWA...



    CZY WY RÓWNIEŻ ODLICZACIE DNI DO WAKACJI? NASZA DZIENNIKARSKA EKIPA, WŁAŚNIE ZACZĘŁA. W TYM NUMERZE CHCEMY WAS ZACHĘCIĆ DO CZYTANIA KSIĄŻEK Z PÓŁKI WASZYCH RODZICÓW. NA POCZĄTEK RECENZJA "SPOSOBU NA ALCYBIADESA" -EDMUNDA NIZIURSKIEGO. MOŻE ZECHCECIE PRZECZYTAĆ?


Czy to aby na pewno zwykła książka…? – recenzja książki pt. „Sposób na Alcybiadesa”
   Akcja książki toczy się w jednej z warszawskich szkół podstawowych. Bohaterowie, uczniowie tej szkoły, chcą zdobyć sposób na oszukanie nauczyciela historii. Ma on myśleć, że wszyscy są zawsze świetnie przygotowani do lekcji. Głównym bohaterom, czyli Pędzlowi, Ciamci, Zasępie i Słabemu ostatecznie udaje się opracować strategię postępowania i sprytnie wprowadzają ją w życie. O tym, czy się ją udało zrealizować i znaleźć sposób też na innych nauczycieli, dowiecie się czytając tę książkę. Pozycja jest godna polecenia także ze względu na informacje dotyczące dawnego systemu nauczania, słownictwa, którym się posługuje ówczesna młodzież oraz sposobu ich postępowania wobec nauczycieli.

Według mnie książka jest ciekawa i napisana językiem, który raczej nie starzeje się, przez co nie trąci myszką. Opisane w niej zachowania wobec starszych powinny być wzorem postępowania dla dzisiejszej młodzieży.


Piotr Pulnar, klasa 6



,,Sposób na goga”
     W tej recenzji chciałbym przedstawić książkę ,,Sposób na Alcybiadesa”. Cała fabuła powieści dotyczy klasy 8a Liceum Lindego w Warszawie i jednego z nauczycieli, którego uczniowie nazywają ,,Alcybiades”. Głównymi bohaterami są: Zasępa, ,,Słaby” Słabiszewski, który jest najsilniejszy w klasie, Józio ,,Pędzel” Pędzelkiewicz i Marcin ,,Ciamcia” Ciamciara, który jest jednocześnie narratorem całego tekstu.
    Problemem uczniów klasy 8a jest ich brak wiedzy. We wcześniejszych klasach prawie w ogóle się nie uczyli i nic nie wiedzą. To zwróciło uwagę nauczycieli. Jednak ten nadzwyczajny nadzór dotyczy wszystkich klas, co nie spodobało się starszym uczniom. Poprosili oni o to, żeby 8a znalazła sposób na uspokojenie ,,ciała pedagogicznego”. Cała fabuła powieści kręci się wokół tego właśnie problemu.
     Książka jest podobna do innych powieści takich jak: ,,Szatan z VII klasy”. Również w wymienionej przed chwilą lekturze występują uczniowie, nauczyciel historii i bohaterowie poszukujący rozwiązania, lecz tym razem zagadki.
   Ta lektura jest bardzo interesująca oraz posiada zabawne fragmenty. Nawet dla współczesnych czytelników książka ta powinna okazać się wystarczająco ciekawa, aby z chęcią przeczytać ją całą. W dzisiejszych powieściach raczej nie uświadczymy opowieści o dawnej szkole i problemach uczniów. Dlatego myślę, że to księga wyjątkowa. Uważam, że naprawdę warto ją poznać i dlatego oceniam tę powieść 8/10. 


Dominik Pikoń, klasa 6







JUŻ SĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



WYCZEKIWANE, ODLICZANE, WYTĘSKNIONE....SĄ. NAWET, JEŚLI NIE MACIE PLANÓW WYJAZDOWYCH, ZAPEWNIAMY, ŻE MOGĄ BYĆ UDANE. O CZYM MOWA? O WAKACJACH!!!

Wakacje w domu, to nie nuda!

Pewnie myślisz, że wakacje w domu to nuda, lecz wcale nie musi tak być. Masz do wyboru wiele możliwości takich jak:
  • jazda na rowerze i rolkach,

  • spotykanie się ze znajomymi,
  • wyjście na plac zabaw,
  • zabawy sportowe,
  • seans w kinie,
  • opalanie,
  • oferty Domu Kultury,
  • szaleństwo na basenie,
  • poświęcanie czasu rodzinie,
Jeżeli nasze pomysły nie przypadły ci do gustu, skorzystaj z własnej inwencji.
Paulina Sanocka
oraz
Julia Żbik